O nás

Hudební skupina Preston byla založena v roce 1997 bratry Zábojovými. Jako třetího si Zdeněk a Jirka přizvali Frantu Prchala. Vzhledem k tomu, že frontman a sólový zpěvák, bývalý kytarista, Zdenda hrál nejen na baskytaru, ale i na akordeon, zvládla kapela s Jirkou za bicí sestavou a kytaristou Frantou zahrát nejen zábavy, ale také plesy, narozeniny, svatby a spoustu jiných akcí.
Mimochodem, tak je tomu dodnes.

Kapele chyběl klávesák, a protože jich bylo pomálu, rozhodli se kluci k odvážnému kroku. Místo pouštěného podkresu zakoupili klávesy a sestrojili nožní klaviaturu, na kterou, do zpěvu a baskytary, šlapal Zdenda smyčcové akordy.

Po osmi letech učinkování na mnoha různorodých akcích se kapela rozrostla o dalšího člena. Bývalého bubeníka Jirku Macka, tentokrát však na postu sólového kytaristy.

V červnu roku 2008 odešel do muzikantského důchodu František a kapela musela hrát ve třech. Naštěstí ne dlouho. 15. Října téhož roku přijala kapela, tenkrát osmnáctiletého klávesáka Honzu Málka, který postupně přidal k černobílým klapkám i doprovodnou kytaru a kapela opět jela ve čtyřech.

Začátkem dubna 2014 nás opustil kytarista Jirka a byli jsme nuceni udělat personální změny. Za sólovou kytaru se postavil basák a kapelník Zdenda a na jeho místo baskytaristy byl přijat bývalý člen skupiny Beraohn – Libor „Šulda“ Šikola. V této sestavě se zatím kapela ustálila a všichni věříme, že nám to dlouho vydrží.

Aktuální sestava:
Zdeněk Záboj – Sólová kytara, zpěv, akordeon
Jiří Záboj – Bicí, zpěv
Jan Málek – Klávesy, doprovodná kytara, zpěv
Libor Šikola – Baskytara, zpěv